Site Overlay

Що слід знати про столичні хрущовки?

Своєю назвою вказане житло зобов’язане одному з радянських керівників, а саме Н.С. Хрущову. З метою забезпечення трудящих недорогим житлом він впорався досить успішно. Застосування суцільних залізобетонних стін і навіть готових санвузлів дозволяло вести будівництво ударними темпами. Будівельникам залишалося лише зібрати готову багатоповерхівку. Крім панельних Хрущовок успішно зводилися цегляні, блокові та інші типи будівель. Мільйони сімей ставали жителями малогабаритних квартир, що володіють стандартним набором зручностей.

Хрущовки і їх мінуси

У порівнянні зі сталінськими будинками або дореволюційними будинками хрущовки вважалися менш комфортними. Йшлося про невеликі площі приміщень і низьку звукоізоляцію. Позначалися і високі темпи будівництва — число недоробок було величезним. Усунення наявних проблем забирало у мешканців багато часу. Згодом площі «хрущовських» квартир росли, а недоліки успішно усувалися. Кухні з 6 кв. метрів росли до 12 кв. метрів, а самі квартири оснащувалися заскленими лоджіями.

Як малогабаритні апартаменти розв’язували житлову проблему

Позбавлене архітектурних надмірностей житло передбачало:

  • прихожу, забезпечену зручною коморою;
  • суміщений санвузол;
  • житлові кімнати (в різній кількості);
  • кухню з вбудованим холодильником, що охолоджує природним способом.

Щоб проживання в багатоповерхівці стало ще більш зручним, в цокольному поверсі громадянам виділялося додаткове приміщення (під льох або комору).

Якщо було прийнято рішення купити хрущовку в Києві, то пошуки варто почати з вивчення бази нерухомості на DOM.RIA. Тут серед безлічі оголошень представлено перевірене житло. Це означає що його стан вивчав спеціально навчений інспектор. В його обов’язки входить не тільки перевірка документів, а й фільмування житлоплощі камерою з панорамним об’єктивом. DOM.RIA по праву вважається №1 серед українських сайтів через те, що надає покупцям тільки свіжу і правдиву інформацію.

Серії будинків

Архітектори Києва не припиняли експериментувати з малогабаритним житлом і створили понад 10 серій будинків. Найбільш популярними вважаються:

  • К-7. П’ятиповерхівки, що споруджуються за французьким проектом, забезпечувалися роздільними санвузлами, збільшеними кухнями та ізольованими кімнатами. Однак до теплоізоляції як і раніше залишалася маса претензій.
  • 1-335. Найдоступніша з серій, пущена в лад в 1956 році. Будинки такого типу практично зникли з великих міст.
  • 1-464. Низька собівартість зазначених будівель забезпечила їх масове будівництво. З теплоізоляційними недоліками жителям залишалося лише змиритися.
  • 1-438. Ці безкаркасні споруди споруджувалися зі шлакоблоків або ж цегли. Для заливки фундаменту використовувався бутовий цемент. Серія налічувала відразу кілька модифікацій.
  • 1-447. Одна з успішних серій, яка мала гідні тепло- і звукоізоляційні властивості. Будівництво велося з силікатної (червоної) цегли. Серед внутрішніх перегородок використовувалися фанерні листи, що виключало подальше перепланування. А ось розміри кімнат тут були аж надто маленькими.

Чи можливе перепланування хрущовки

Перепланування хрущовського житла в Києві є цілком доступною справою. Можна без проблем змінити число кімнат і повністю реконструювати санвузол. З прохідної кімнати легко вийде ізольована, а з кухні та вітальні — одна комфортна їдальня. Велика кількість технологій і матеріалів дозволить перетворити сумну хрущовку до невпізнання. Щоб в майбутньому уникнути конфліктів з уповноваженими органами, реальне планування житла, що купується краще звірити з даними паспорта.

Що врахувати при покупці квартири на вторинному ринку?

Існує тривалий перелік незручностей, змінити які не вдасться ніякому ремонту. Йдеться про низьких стелях, висота яких рідка перевищить 2,5 метра. Від підвісних люстр або об’ємних світильників вам точно доведеться відмовитися. Сходові марші відрізняються своєю вузькістю, а самі будинки — повною відсутністю ліфтів. Значить, з транспортуванням меблів і побутової техніки обов’язково виникнуть проблеми. Маса питань виникає до електропроводки, зношених водопровідних та каналізаційних мереж. Присутність прохідних (суміжних) кімнат також викликає нарікання.

Чи варто купувати хрущовку

Попри присутність багатьох недоліків, придбання вторинної хрущовки в Києві може виявитися досить вигідним. Мова йде не тільки про низьку вартість самої нерухомості. Розташовуються дані будинки в добре обжитих районах, що володіють добре розвиненою інфраструктурою. Для самотньої людини або студента такий варіант може виявитися найбільш вигідним.

Головне, завчасно з’ясувати статус будинку. Адже в недалекому майбутньому його можуть просто знести. Не завадить і підрахувати суму, необхідну для виконання ремонту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *