Site Overlay

Переваги і недоліки твердопаливних котлів

Не у всіх будинках доступним є центральне опалення, газ і навіть електрика. І навіть там, де доступ до них вільний, люди шукають альтернативні види забезпечення приміщень теплом. Причина в бажанні зекономити і бути повністю незалежним від зростання цін на енергоносії.

Переваги котлів на твердому паливі

В цьому відношенні найбільш зручним варіантом є котли на тверде паливо. Серед їх переваг варто виділити наступні:

  • Суттєва економія коштів на паливі. Тверде паливо обходиться вдвічі дешевше за газ і майже втричі від електрики. І це без врахування останнього (хотілось би надіятись) підняття цін на енергоносії. В подальшому сума заощаджених коштів буде лише зростати.
  • Повна безпечність технології.
  • Тривалий час роботи без участі людини. В сучасних моделях він може становити більш, ніж одну добу.
  • Незалежність від постачальників енергоносіїв і цін на них. Дрова, торф, вугілля, брикети – все це легко купити або навіть заготувати самотужки. Але щоб мати можливість використовувати всі види твердого палива, необхідно придбати універсальну установку, котра трохи дорожча за чисто дров’яний варіант.
  • Широкий вибір котлів в плані потужності. Неважно знайти установки для невеликих будинків, а також для значних за площею промислових приміщень. В кожному з випадків досягається раціональне співвідношення між ціною і ефективністю. Про це подбали виробники опалювального обладнання, серед яких досить значна конкуренція. Остання лише на руку споживачеві, котрому пропонують безліч варіантів за досить низькими цінами.

Недоліки твердопаливних котлів

Як і будь-яке обладнання чи устаткування, котли на твердому паливі мають і свої недоліки:

  • Необхідно забезпечити наявність приміщення для зберігання палива.
  • Паливо необхідно завантажувати вручну.
  • Для роботи котла необхідне складне обладнання, яке неможливо встановити самостійно.

Зваживши всі наведені переваги і недоліки, можна робити вибір на користь одного з варіантів. Але слід пам’ятати, що всі складності с експлуатацією твердопаливних котлів майже зникають, якщо вибирати якісні установки відомих виробників. Вони завчасно подбали про зручність користувачів і пропонують цілісні системи опалення, а також послуги по їх встановленню і подальшій підтримці. Хоча такий варіант на першому етапі може вийти дорожчим, але в подальшому він себе обов’язково окупить сторицею. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *